Pressemeldinger
NCC bygger Tønsberg tinghus for Statsbygg
NCC starter i mars opp byggearbeidene på det nye tinghuset i Tønsberg. Finansieringen av prosjektet ble nylig godkjent og i 2025 vil tinghuset stå klart. Kontrakten med Statsbygg har en verdi på 170 millioner norske kroner.
NCC skal asfaltere for Vestland fylkeskommune
På oppdrag for Vestland fylkeskommune skal NCC produsere og legge 28 000 tonn asfalt denne høsten. Kontrakten har en verdi på ca 35 millioner kroner.
Riktige holdninger og adferd er nøkkelen til trygge bygge- og anleggsplasser
I morgen arrangerer NCC Awareness Day for å rette fokuset på sikkerheten i virksomheten. Årets tema er selskapets sikkerhetskultur, som har stor betydning for å skape et trygt arbeidsmiljø uten ulykker.
NCC tildelt ny tinghuskontrakt av Statsbygg
NCC er sammen med Dyrvik Arkitekter tildelt kontrakten for å utvikle og bygge Tønsberg Tinghus.
NCC skal bygge Ny Sikkerhetspsykiatri på Ila i Bærum
NCC har i dag signert kontrakt med Helse Sør-Øst RHF for bygging av et nytt bygg for sikkerhetspsykiatri på Ila i Bærum. Kontrakten har en verdi på ca 1 milliard norske kroner.